Wniosek o wychowawczy

Urlop wychowawczy przyznawany jest w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem do lat 4 (lub w szczególnych przypadkach do 18 roku życia). Przysługuje on każdemu pracownikowi, który posiada minimum 6-miesięczny staż pracy. Aby otrzymać urlop, pracownik musi złożyć pisemny wniosek.

Wniosek o urlop wychowawczy powinien trafić do pracodawcy na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym terminem rozpoczęcia urlopu. Muszą się w nim znaleźć następujące informacje: daty rozpoczęcia i zakończenia urlopu, w jakim wymiarze urlop został już na jedno dziecko wykorzystany oraz oznaczenia pracownika i pracodawcy. Do wniosku trzeba ponadto dołączyć oświadczenie napisane przez drugiego rodzica o braku zamiaru korzystania z urlopu w tym terminie jaki został określony we wniosku. W niektórych sytuacjach złożenie takiego oświadczenia nie jest możliwe, potrzebne są dokumenty świadczące o tychże okolicznościach. Jeśli ktoś chce wziąć dodatkowy urlop na dziecko niepełnosprawne, musi dołączyć zaświadczenie o niepełnosprawności dziecka.

Przykładowy wzór wniosku o urlop wychowawczy:

ScreenShot002

5 thoughts on “Wniosek o wychowawczy

  1. Pingback: bali yoga retreats

  2. Pingback: warehouse space for rent

  3. Pingback: jintropin

  4. Pingback: delhi metro map

  5. Pingback: Blue Coaster33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− cztery = 1

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>