Wniosek o macierzyński

Urlop macierzyński przyznawany jest kobietom pozostającym w stosunku pracy, które w trakcie trwania okresu zatrudnienia urodziły dziecko (dzieci). Przysługuje on każdej pracownicy bez względu na to w jakim wymiarze czasu pracuje, jak długi jest staż jej pracy oraz jaki rodzaj umowy ma podpisany z pracodawcą.

Urlop macierzyński występuje w podstawowym oraz w dodatkowym wymiarze – w obu przypadkach czas jego trwania jest uzależniony od ilości dzieci urodzonych przy jednym porodzie. Za dzień, w którym zaczyna się urlop macierzyński uznaje się dzień porodu – tutaj nie ma konieczności składania wniosku. Jest on niezbędny tylko wówczas, kiedy po pierwsze – kobieta chce skorzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, po drugie – jeśli pracownica chce wykorzystać część urlopu przed porodem (do wniosku musi też dołączyć zaświadczenie wystawione przez ginekologa o przewidywanym terminie porodu). Wniosek musi spełniać wymogi formalne.

Przykładowy wzór wniosku o dodatkowy urlop macierzyński:

ScreenShot001

8 thoughts on “Wniosek o macierzyński

  1. Witam,
    A jak ma się do sytuacji, gdy w trakcie urlopu macierzyńskiego wygasa umowa z pracodawcą (umowa o pracę)? Dokładnie w moim przypadku wygaśnie ona w 6 miesiącu trwania urlopu macierzyńskiego i nie wiem, czy przez kolejne 6 miesięcy będę mogła otrzymywać zasiłek ani w jakiej kwocie.

  2. Pingback: http://www.m2-academy.edu.sg/unisa/programmes/bachelor-of-commerce-accounting/#accountancy degree singapore

  3. Pingback: office space for rent

  4. Pingback: laptop computer

  5. Pingback: CDC totale mondzorg

  6. Pingback: obat penyubur supaya cepat hamil

  7. Pingback: jewelry stores

  8. Pingback: https://www.youtube.com/watch?v=_g7b5u3clUg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dwa + 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>