Kalkulator wychowawczego

Urlop wychowawczy często traktowany jest jako przedłużenie urlopu macierzyńskiego, chociaż nie musi on następować zaraz po nim. Można go wykorzystać i w późniejszym terminie, o ile oczywiście są spełnione określone przepisami wymagania, m. in. co do wieku dziecka.

Pracownik pragnący pójść na urlop wychowawczy musi złożyć u pracodawcy stosowny wniosek spełniający wymogi formalne (inaczej pracodawca może odmówić przydzielenia urlopu). Wymiar urlopu jest uzależniony od kilku czynników, a przy jego wyliczeniu pomóc może specjalny kalkulator (narzędzia tego typu są bezpłatnie udostępniane w Internecie). Ważne są tutaj takie informacje jak termin rozpoczęcia i zakończenia urlopu, wiek dziecka, w ilu częściach będzie wykorzystany urlop (przysługuje w wymiarze do 3 lat, a podzielony może zostać maksymalnie na 5 części), czy prawa do niego rodzice chcą skorzystać wspólnie (mogą to zrobić maksymalnie przez 4 miesiące) oraz w jakim wymiarze pracownik do tej pory skorzystał z opisywanego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ trzy = 4

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>